Jogurt

Nejvíce široce je zastoupen sortiment výrobků mléčného kyselého kvašení. Vyrobeny z pro-biotických bulharských kvásků. Použité kvásky kvasinkových kmenů jsou izolovány z přírodních zdrojů.

 

Unikátem u bulharského jogurtu je živý symbiotický kvásek, který obsahuje Lactobacillus Bulgaricus, tak zvaná bulharská tyčinka i Streptococcus thermophilus. Tyčinková bakterie byla nazvaná od svého vynálezce Stamen Grigiorov Bacillus Bulgaricus, který doposud je známý v celém světě jako Lactobacillus dlouhověkost.

 

Mikroorganismy žijí v podmínkách gastrointestinálního traktu, implantují se i se rozmnožují, udržují požadovanou úroveň užitečné střevní mikroflóry; zvyšují ochranné vlastnosti organismu; &nbsppomáhají uvolňování toxinů.

 

Obchodní značky, kterými mléka jsou známy na trhu:

  • jogurt z kravského mléka „Zdraví“ – 0,5% - je určený pro lidi s režimem snížené kalorické stravy
  • jogurt z kravského mléka „Feya“ – 2% - je určený pro lidi s nízkou fyzickou aktivitou
  • jogurt z kravského mléka „Lazarova“ – 4% - pro široký okruh spotřebitelů ze všech věkových skupin, to je mléko, které odborníci firmy doporučují pro ryskové skupiny obyvatelstva – děti a dospělé
  • jogurt z kravského mléka „Perla“ – 3,6% , zdůrazněné aroma i měkká mléčná kyselá chuť pro lidi v aktivním věku
  • jogurt z kravského mléka „Unikát“- 4,5% - pro lidi, kteří vykonávají těžkou fyzickou činnost
  • jogurt z ovčího mléka – 6% – pro znalce s jemnou chutí
Милица Лазарова - Производство на млечно-кисели продуктиМилица Лазарова - Производство на млечно-кисели продуктиМилица Лазарова - Производство на млечно-кисели продукти